Przeskocz do treści

Sobotnie działania antenowe.

Dzisiaj w klubie odbyło się bardzo owocne spotkanie. Nasze anteny od czasu do czasu wymagają delikatnego dopieszczenia. Dziś spędziliśmy czas na planowaniu antenowych poprawek, oraz pomiarach. Testowaliśmy nowe rdzenie, które są łatwo dostępne oraz tanie. W planie mamy wykonanie z tych rdzeni do naszych klubowych anten.
Udało się także wykonać drobny rekonesans na dachu klubu. W planach jest między innymi poprawa anteny na pasmo 80m, a także wykonanie dipola na pasma 40m i 20m. Te drobne zmiany pozwolą na start nie tylko w lokalnych zawodach.

 

W związku z pojawieniem się w klubie Kenwooda TS-2000s który jest świetnym radiem do łączności satelitarnych, wykorzystaliśmy tę okazję. Nie udało się przeprowadzić QSO, lecz ze względu na dzisiejsze zawody Gagarina i wzmożoną aktywność na pasmach satelitarnych poczyniliśmy parę nasłuchów. Następnym razem mamy nadzieję na pełnoprawne QSO. STAY TUNED !!

Dodaj komentarz